| |     ћирилица | english  
Naslovna
Milan Bačević, ambasador Republike Srbije u Narodnoj Republici Kini

Biografija:

- Prof. dr Milan Bačević, rođen je 1953. godine u Komoranu.

- Diplomirao 1976. godine na Prirodno matematičkom fakultetu u Prištini. Magistrirao 1980. godine i doktorirao 1985. godine u Skoplju, na Prirodno matematičkom fakultetu, na odseku za prostorno planiranje.

- Od 1984. godine profesor je na Prirodno matematičkom fakultetu Univerziteta u Prištini i profesor na nekoliko fakulteta na odsecima za geografiju, prostorno planiranje i turizam (Priština, Kragujevac, Beograd).

- Od 1992. godine poslanik je u dva mandata u Saveznoj skupštini tadašnje SRJ.

- Zamenik ministra za nauku i tehnologiju u Vladi Savezne Republike Jugoslavije od 1998. do 2000. godine.

- Od 2000. do 2012.g. bio je profesor na Prištinskom univerzitetu, a u više navrata i na Beogradskom univerzitetu - Geografskom fakultetu.

- Od maja 2012. do jula 2012. godine obavlja funkciju savetnika Predsednika Republike Tomislava Nikolića.

- Od 27. jula 2012. do 27. aprila 2014. godine obavlja funkciju ministra prirodnih resursa, rudarstva i prostornog planiranja u Vladi Republike Srbije.

- Tokom mandata nalazio se na čelu srpskog dela Mešovitog komiteta za saradnju sa Ruskom Federacijom i bio kopredsednik Mešovitog komiteta za saradnju sa Ruskom Federacijom.

- Potpredsednik je Srpskog geografskog društva i rukovodilac Naučnog odseka tog društva.

- Član je i jedan od osnivača Srpske napredne stranke; predsednik Izvršnog odbora do 2012. godine; od 2012. do danas član Predsedništva i Glavnog odbora SNS.

- Ambasador M. Bačević stupio je na dužnost ambasadora RS u Pekingu 30. oktobra 2014.g, a 22. januara 2015.g. predao je akreditivna pisma predsedniku NR Kine Si Đinpingu.  

Govori ruski, a engleskim jezikom se služi.

Oženjen, otac dvoje dece.



Ambasador
Milan Bačević, ambasador Republike Srbije u Narodnoj Republici Kini