| |     latinica | english  
Насловна
Селаковић: Политички екстремизам Албанаца на КиМ све јачи

Министар спољних послова Србије Никола Селаковић упозорио је, на седници Савета безбедности Уједињених нација, да политички екстремизам међу Албанцима на КиМ не губи на снази, већ да напротив, постаје све јачи.

Селаковић је, на седници на којој је разматран Извештај генералног секретара УН о раду УНМИК-а, подсетио да обавеза формирања Заједнице српских општина није испуњена већ 2.917 дана и да се заправо, 19. априла навршава пуних осам година откако је постигнут договор у Бриселу, а да Приштина и даље одбија да испуни своју обавезу и омогући формирање ЗСО.

Министар је подсетио и да је садашњи председник владе привремених институција самоуправе у Приштини више пута претио уједињењем самопроглашеног Косова и Албаније, као и да му је дијалог са Београдом ниско на листи приоритета.

Како је указао, крајње је време да албански лидери у Приштини покажу одговорност у испуњавању преузетих обавеза, али и искрену посвећеност постизању компромисног решења и изградњи међусобног поверења.

„Србија је одлучна и неће одустати од изналажења компромисног решења, које ће бити одрживо и за будуће генерације. Рад на изградњи поверења и инсистирање на позитивним политичким агендама је једини начин за изградњу трајног мира и стабилности у нашем региону“, закључио је Селаковић.

Трајан мир и стабилност, према његовим речима, могу бити остварени само уколико нико од учесника у дијалогу не буде наступао са максималистичким захтевима и инсистирао на потпуном понижењу оног другог.

Како је истакао, српски и албански народ, као два најбројнија народа на Западном Балкану, треба да пронађу начин да дођу до помирења и основа за сарадњу, како на плану економије, тако и у остваривању заједничких перспектива за чланство у Европској унији.  

„Београд је учинио искрене искораке у том смеру, тако што је један од иницијатора идеје о релаксирању протока људи, робе, капитала и услуга, популарно назване мини шенген“, истакао је министар.

Указујући да је Србија небројено пута показала да је опредељена за дијалог као једино средство за мирно, политичко решавање проблема на Косову и Метохији, Селаковић је истакао да су недавни избори у Покрајини потврдили да политички екстремизам међу Албанцима не губи на снази, већ да јача, што се могло видети током недавног предизборног процеса.

Министар је указао да су политички притисци на Србе настављени и након окончања изборног процеса, јер им је ускраћена правична заступљеност у привременим институцијама одлуком нове такозване владе у Приштини да српској заједници додели само једно министарство.

„Посебно угрожена категорија су Срби повратници који свакодневно живе у страху од напада. Подсећам вас да је јужна српска покрајина и даље област са најмањом стопом повратка расељених на свету”, рекао је министар и истакао да се само прошле године у нашој јужној покрајини догодило више од 80 напада и инцидената чије су мете били Срби, њихова имовина и верски објекти.

Посебно забрињавајуће за српски народ на КиМ, напоменуо је Селаковић, јесте што је у протеклом периоду, а посебно током марта ове године, дошло до учесталих физичких напада на објекте Српске православне цркве.

„Упечатљив пример односа непоштовања према српским културним и верским споменицима у Покрајини, чију је изузетну универзалну вредност потврдио Унеско стављањем на Листу светске баштине, јесте и случај манастира Високи Дечани“, истакао је министар.

Такође, шеф српске дипломатије забрињавајућим је оценио и упад инспектора и полицајаца у Дом здравља у Штрпцу јануара ове године и претрес с намером да се пронађу вакцине против Ковида-19 из централне Србије.

„Иако то сматрамо упадом у здравствене институције, наша реакција је и овог пута била уздржана. Нисмо желели да својим одлукама изазивамо ескалацију и да политизујемо активности које су усмерене искључиво на заштиту јавног здравља. Организовали смо вакцинацију грађана са КиМ на три пункта у централној Србији и тиме јасно показали да је за нас живот људи на првом месту“, нагласио је министар.

Министар Селаковић поручио да Србија високо уважава активности мисије УНМИК на КиМ и да се залаже за њен што делотворнији рад у несмањеном обиму, с циљем изградње и очувања безбедности у Покрајини.

Селаковић је навео да међународне мисије на КиМ – УНМИК, Кфор, Еулекс и ОМИК под окриљем УН и у складу са Резолуцијом 1244, имају кључну улогу у очувању мира и заштити становништва.

„Подржавамо и уважавамо њихово ангажовање и напоре које улажу у овиру својих мандата, у заједничком циљу стварања услова за миран и безбедан суживот становника Косова и Метохије. Српско и друго неалбанско становништво на КиМ има највише поверење у међународно присуство и сматра га гарантом безбедности и браном од самовоље привремених инситуција у Приштини“, нагласио је министар.

То, како је указао, потврђује да међународне мисије морају остати ангажоване у несмањеном обиму како би доследно спроводиле Резолуцију СБУН 1244.

Селаковић је додатно истакао важност међународних снага Кфора и указао да сваки једнострани покушај да се неком другом додели, или да неко преузме део мандата и обавеза Кфора - представља кршење Резолуције СБУН 1244.

Такође, министар је напоменуо да је неприхватљиво доношење једностраних одлука о формирању приштинског „Министарства одбране“ и отпочињању процесa трансформације, тзв. „Косовских безбедносних снага“ у тзв. „Војску Косова“.

Министар Селаковић је на почетку обраћања уложио протест због злоупотребе видео формата седнице од стране представнице Приштине, иза које је била истакнута застава самопроглашеног „Косова“, што је учинио и представник Русије.


У наставку, интегрална верзија говора министра спољних послова Николе Селаковића:


Поштовани председниче Савета безбедности,

Поштовани специјални представниче,

Уважени чланови Савета безбедности,

На почетку, желим да уложим протест због злоупотребе видео формата ове седнице од стране представника Приштине за истицање симбола тзв. државности Косова. Упркос томе што су представници Приштине у више наврата били упозорени, на претходној седници и од стране председника Савета безбедности, да су овакве злоупотребе седница Савета безбедности апсолутно неприхватљиве и да представљају флагрантно кршење правила СБ о учешћу представника ПИС у Приштини, на основу члана 39 Правила процедуре СБ УН, поново се суочавамо са њиховим беспризорним непоштовањем правила овог уваженог тела.  Дозволите да поновим наш позив да се предузму неопходни кораци како би се спречиле овакве злоупотребе.

Изузетнo ми је задовољство што се обраћам овом цењеном телу на седници посвећеној раду Мисије Уједињених нација на Косову и Метохији. На почетку желим да захвалим генералном секретару Уједињених нација Гутерешу и специјалном представнику генералног секретара и шефу УНМИК Танину на поднетом извештају и напорима који се улажу у примену мандата УНМИК, као и члановима Савета безбедности на континуираној пажњи коју посвећују питању Косова и Метохије. Република Србија високо уважава активности Мисије Уједињених нација на Косову и Метохији и залаже се за њен што делотворнији рад у несмањеном обиму, с циљем изградње и очувања безбедности у Покрајини.

Господине председниче,

У протеклом периоду суочени смо са политичком нестабилношћу на Косову и Метохији. Недавно смо имали изборе у Покрајини који су нажалост потврдили да политички екстремизам међу Албанцима не губи на снази, већ напротив, постаје све јачи. Били смо сведоци такмичења међу албанским политичким лидерима у томе који је бољи начин да се испровоцира инцидент у српским срединама, како би се добили додатни политички поени албанског бирачког тела. Под изговором измена бирачког списка великом броју Срба на Косову и Метохији ускраћено је једно од основних политичких права - могућност да бирају своје политичке представнике. Од приближно 140.000 грађана Косова и Метохије који су избрисани са бирачког списка током последњег изборног процеса, 85% њих су Срби.

Упркос бројним изазовима и проблемима, српски народ на Косову и Метохији је високом излазношћу и убедљивом победом Српске листе, која је освојила свих десет посланичких места опредељених за српске представнике, показао да га ништа не може спречити да одлучно стане у одбрану свог положаја. Политички притисци на Србе настављени су и након окончања изборног процеса, јер је Србима ускраћена правична заступљеност у привременим институцијама одлуком нове такозване владе у Приштини да српској заједници додели само једно министарство.

Поштовани чланови Савета безбедности,

Нажалост, нисмо само током изборних активности били сведоци неразумне антисрпске политике привремених институција у Приштини. Она иде толико далеко да су у јануару ове године инспектори и полицајаци из Приштине упали у Дом здравља у Штрпцу, на југу Косова и Метохије и извршили претрес с намером да пронађу вакцине против Ковида-19 из централне Србије, које нису пронашли. То је учињено уз демонстрацију силе, претње хапшењем директору Дома здравља, медицинском особљу и лекарима. У тренутку када се цео свет бори против пандемије и када су вакцине једино средство да се стане на пут изазову, а Србија показује подршку и солидарност донирањем вакцина и медицинске опреме свима у региону којима су оне неопходне, Приштина жели да уништи вакцине само зато што су из централне Србије. Док се читав свет захваљује лекарима, који су поднели велике и херојске жртве у борби против вируса, привремене институције у Приштини нападају српске лекаре због тога што раде свој посао.

Иако сматрамо да су упади у здравствене институције, наша реакција је и овог пута била уздржана. Нисмо желели да својим одлукама изазивамо ескалацију и да политизујемо активности које су усмерене искључиво на заштиту јавног здравља. Организовали смо вакцинацију грађана са Косова и Метохије на три пункта у централној Србији и тиме јасно показали да је за нас живот људи на првом месту. Србија је и даље спремна да помогне свима којима је помоћ неопходна и апелујемо на разум и одговорност, посебно у овако тешким временима.

Господине председниче,

Напади усмерени на Србе и њихову имовину су све бројнији. Само прошле године у нашој јужној покрајини догодило се више од 80 напада и инцидената чије су мете били Срби, њихова имовина и верски објекти. Према подацима Мисије ОЕБС на Косову и Метохији у другој половини прошле године број инцидената повећан је за више од 30% у односу на 2019. годину. Зато се не можемо сложити са оценом да је „безбедносна ситуација на Косову стабилна, са неколико инцидената чија су мета биле невећинске заједнице“. Прошлог викенда се, рецимо, догодио ничим изазван физички напад групе Албанаца на два српска младића у северном делу Косовске Митровице.        

Посебно угрожена категорија су Срби повратници који свакодневно живе у страху од напада. Чињеница да је једна повратничка породица седам пута била мета напада, јасно показује колико су они који не желе Србе на Косову и Метохији упорни у застрашивању и протеривању ионако малог броја повратника. У Приштини апсолутно не постоји ни трачак политичке воље да се 212.995 расељених Срба који 22 године живе ван Косова и Метохије врате у своје домове. Од 1999. године стопа одрживог повратка интерно расељених лица на Косову и Метохији је само 1.9%, што према подацима УН званично представља најмањи проценат повратка прогнаног становништва након неког конфликта било где у свету.   

Истовремено, док хапсе интерно расељена лица, приштинске власти врше најснажније притиске на Специјализована већа у Хагу. Циљ је потпуно онемогућавање даљег процесуирања низа случајева против припадника терористичке ОВК за тешке злочине почињене током сукоба на Косову и Метохији, како према Србима, тако и према припадницима других националности. Недавно је и председница Специјализованих већа Трендафилова упозорила да ће, уколико се притисци наставе, то имати врло драматичне последице по процесе који се воде. Председница Трендафилова као веома проблематичну појаву издваја и застрашивање сведока, који су кључни за успешно вођење поступака и доношење одговарајуће пресуде.

Иако се предуго чекало са подизањем оптужница, сматрамо похвалним то што су коначно предузети напори да се казне бројни тешки злочини почињени током ратних сукоба пре нешто више од две деценије, али и по доласку међународних снага на Косово и Метохију. До данас, рецимо, нико није одговарао за убиства и отмице 17 новинара, што је у овом тренутку највећи број нерешених случајева убијених и киднапованих новинара у Европи. Такође, нису се пред лицем правде нашли починиоци ниједног од масовних злочина почињених над српским цивилима после 1999. године. Подсетићу вас на само неколико њих: у селу Старо Грацко убијено је 14 српских жетелаца, у нападу на аутобус „Ниш експреса“ у Ливадицама код Подујева погинуло је 12 и рањено 43 расељених Срба, а у Гораждевцу код Пећи непознате особе су из аутоматског оружја пуцале на децу која су се купала у реци Бистрици. Тада је убијено двоје српске деце, а четворо је тешко рањено.         

Очекујемо наставак подршке мисије Еулекс Специјализованим већима и Специјализованом тужилаштву, као и њено додатно ангажовање у области владавине права. Посебну пажњу треба посветити заштити сведока, као и утврђивању судбине несталих лица.

Међународне мисије на Косову и Метохији – УНМИК, Кфор, Еулекс и ОМИК, које под окриљем Уједињених нација и у складу са Резолуцијом 1244 (1999), чине саставни део међународног цивилног и безбедносног присуства у нашој јужној покрајини имају кључну улогу и изузетан допринос очувању мира и заштити становништва. Подржавамо и уважавамо њихово ангажовање и напоре које улажу у овиру својих мандата, у заједничком циљу стварања услова за миран и безбедан суживот становника Косова и Метохије. Српско и друго неалбанско становништво на Косову и Метохији има највише поверење у међународно присуство и сматра га гарантом безбедности и браном од самовоље привремених инситуција у Приштини. То додатно потврђује да међународне мисије морају остати ангажоване у несмањеном обиму како би доследно спроводиле Резолуцију СБУН 1244.

Желим додатно да истакнем важност међународних снага Кфор и укажем да сваки једнострани покушај да се неком другом додели, или да неко преузме део мандата и обавеза Кфора представља кршење Резолуције СБУН 1244 и потенцијални је извор нестабилности и тензија. Подсетићу вас да Приштина, противно међународном праву, уз потпуно игнорисање интереса и ставова српске заједнице у Покрајини, не одустаје од планова да на простору Косова и Метохије инсталира новог безбедносног актера. Неприхватљиво је доношње једностраних одлука о формирању „Министарства одбране“ и отпочињању процесa трансформације, тзв. „Косовских безбедносних снага“ (КБС) у тзв. „Војску Косова“. Желим поново да истакнем да овакви једнострани потези Приштине представљају грубо кршење Резолуције СБУН 1244 и Војно-техничког споразума, по којима искључиво Међународне безбедносне снаге, односно Кфор, имају мандат за све војне аспекте безбедности на простору Косова и Метохије.        

У том смислу додатни разлог за забринутост изазива и најава изградње највеће базе „Косовских безбедносних снага“ у јужном делу Косовске Митровице, што Срби на северу Косова и Метохије доживљавају као најотворенију провокацију и претњу њиховој физичкој безбедности.

Поштоване чланице Савета безбедности,

За српски народ на Косову и Метохији је посебно забрињавајуће што је у протеклом периоду, а посебно током марта ове године, дошло до учесталих физичких напада на објекте Српске православне цркве. Само у току две недеље чак седам православних објеката у Покрајини нашло се на мети вандала и то у тренутку када се сви присећамо мартовског погрома из 2004. године над Србима и српским светињама на Косову и Метохији. Понижавајуће је стање у којем се налази српска културна и духовна баштина на простору Косова и Метохије, укључујући и четири споменика који су уврштени на Листу светске баштине Унеска (Високи Дечани, Богородица Љевишка, Грачаница и Пећка Патријаршија). Свештеницима и монашким заједницама се намећу бројне административне и техничке баријере, чиме се отежава, па чак и онемогућава њихов опстанак на црквеним имањима.

Упечатљив пример односа непоштовања према српским културним и верским споменицима у Покрајини, чију је изузетну универзалну вредност потврдио Унеско стављањем на Листу светске баштине, јесте и случај манастира Високи Дечани.

Цењене чланице Савета безбедности,     

Сасвим је јасна нервоза Приштине, јер пројекат такозване независности данас не признаје више од половине чланица Уједињених нација, укључујући и пет чланица Европске уније. Међутим, крајње је време да албански лидери у Приштини покажу одговорност у испуњавању преузетих обавеза, али и искрену посвећеност постизању компромисног решења и изградњи међусобног поверења. Управо је недостатак поверења један од основних проблема у дијалогу Београда и Приштине. Договор се не постиже запаљивом реториком и провокацијама, као што су најаве о уједињењу и стварању велике Албаније или о плановима изградње највеће базе тзв. Косовских безбедносних снага на северу Покрајине.

Подсетићу да је садашњи председник владе привремених институција самоуправе у Приштини у прошлости више пута претио уједињењем самопроглашеног Косова и Албаније. Члан његове странке је прошлог викенда јавно поручио да ће се самопроглашено Косово и Албанија ујединити, цитирам, „пушком и барутом или референдумским кутијама“.

Не морам да објашњавам зашто овакве опасне идеје представљају директну претњу миру и стабилности. Њима се крши Резолуција 1244, континуирано дестабилизује не само наша јужна покрајина, већ и читав регион, а ни у чему не доприносе процесу дијалога, већ га изнова онемогућавају.

Небројено пута смо показали да смо опредељени за дијалог као једино средство за мирно, политичко решавање проблема на Косову и Метохији. И данас, након вишегодишњих преговора, али и неиспуњавања договореног и сталних једностраних потеза и провокација од стране привремених институција у Приштини, ми смо и даље спремни да седнемо за сто и разговарамо.

Спремни смо за дијалог, али не и за уцене и претње, а посебно не за ултиматуме које је и недавно изнео председник владе привремених институција самоуправе у Приштини. Подсетићу вас на његове изјаве да ће дијалог бити ниско на листи приоритета власти у Приштини. Запањујуће је како Приштина ултиматуме, који у потпуности подривају сваку шансу за дијалог, на шта је указала и Европска унија, назива „принципима“ и како упорно инсистира на томе да Београд призна једнострано проглашену независност „Косова“, након чега би, сматрају они, све остало било решено. У чему је онда сврха дијалога ако се само очекује да Београд призна тзв. Косово? Да ли дијалог значи да једна страна треба да одустане од свега, а друга да добије све? И да ли дијалог, по мишљењу Приштине, претпоставља да се не испуњава оно што је договорено?        

Подсетићу вас да Приштина и даље одбија да испуни своје обавезе из до сада постигнутих споразума и не пристаје да се о њиховој примени разговара у оквиру дијалога. А ситуација је врло једноставна - у априлу 2013. године потписан је први споразум у Бриселу који је предвиђао четири обавезе: једну за Приштину и три за Београд. Београд је испунио све обавезе, док је једина обавеза коју су имале привремене институције у Приштини - формирање Заједнице српских општина - није испуњена већ 2.917 дана. Заправо, 19. априла се навршава пуних осам година откако је постигнут договор у Бриселу, а Приштина одбија да испуни обавезу формирања Заједнице српских општина.

Поштовани господине председниче,

Без обзира на обесхрабрујуће поруке из Приштине и чињеницу да дијалог траје већ дуги низ година, Србија је одлучна и неће одустати од изналажења компромисног решења, које ће бити одрживо и за будуће генерације. Трајан мир и стабилност могу бити остварени само уколико нико од учесника у дијалогу не буде наступао са максималистичким захтевима и инсистирао на потпуном понижењу оног другог. Српски и албански народ, као два најбројнија народа на Западном Балкану, треба да пронађу начин да дођу до помирења и основа за сарадњу, како на плану економије, тако и у остваривању заједничких перспектива за чланство у Европској унији.  

Београд је учинио искрене искораке у том смеру, тако што је један од иницијатора идеје о релаксирању протока људи, робе, капитала и услуга, популарно назване „мини шенген“.

Што се Србије тиче, уверени смо да је рад на изградњи поверења и инсистирање на позитивним политичким агендама једини начин за изградњу трајног мира и стабилности у нашем региону. Житељи Косова и Метохије, било које националности, било да су Срби или Албанци, не заслужују ништа мање од тога.

Хвала на пажњи.
 


Верзија за штампу
Вести
Посета ППВ и МУП И. Дачића НР Кини
Специјална награда Кине за књигу додељена директору Лагуне Дејану Папићу
Златна медаља за заслуге уручена реномираном кинеском професору др Ма Сипуу
Прослава Дана државности и Дана Војске Србије у Пекингу
Дан државности Р. Србије - 15. фебруар
Честитка амбасадора Маје Стефановић поводом Лунарне нове године
ОДЛУКE О РАСПИСИВАЊУ КОНКУРСА ЗА СУФИНАНСИРАЊЕ ПРОЈЕКАТА КОЈИ СВОЈИМ КВАЛИТЕТОМ ДОПРИНОСЕ ОЧУВАЊУ И ЈАЧАЊУ ВЕЗА МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И СРБА У РЕГИОНУ И МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И ДИЈАСПОРЕ
Награда Home and Abroad News Press амбасадору Маји Стефановић за медијску личност године
Амбасадор Маја Стефановић на радном ручку код министра спољних послова Сједињених Мексичких Држава Aлисије Барсене
Амбасадор Маја Стефановић на пријему Градске владе Пекинга
Учешће Амбасаде на 9. Гали глобалних дипломата и кинеске културе
Председник Владе Р. Србије Ане Брнабић посетила је Кину од 4. do 7. новембра о.г.
Председник Србије Александар Вучић, на челу делегације Р. Србије, посетио је Пекинг од 16. до 18. октобра, ради учешћа на Трећем форуму Појас и пут
Улан Батор: Амбасадор Републике Србије Маја Стефановић предала акредитивна писма председнику Монголије Укнагин Курелсуку
КОНКУРС ЗА СУФИНАНСИРАЊЕ ПРОЈЕКАТА КОЈИ СВОЈИМ КВАЛИТЕТОМ ДОПРИНОСЕ ОЧУВАЊУ И ЈАЧАЊУ ВЕЗА МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И ДИЈАСПОРЕ И МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И СРБА У РЕГИОНУ У ОБЛАСТИ ОБРАЗОВАЊА
OБАВЕШТЕЊЕ ЗА ДРЖАВЉАНЕ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ У ПЕКИНГУ
Састанак директора Канцеларије за Косово и Метохију П. Петковића са замеником министра иностраних послова НР Кине Денг Лијем
Симпозијум о високо квалитетном развоју Иницијативе „Појас и пут“
Састанак амбасадора М. Стефановић са представницима Канцеларије за спољне послове провинције Шандонг
Посета ученика основних школа из провинције Гуангси Амбасади Р. Србије
Учешће министарке науке, технолошког развоја и иновације др Јелене Беговић на Светском економском форуму у Тјенђину и сусрет са гувернером провинције Хебеи Ванг Џенгпуом
Наставак успешне сарадње у области науке са кинеском „БГИ групом”
Србија изабрана за домаћина реномиране међународне изложбе EXPO 2027
Додела одликовања председника Републике Србије заслужним појединцима и институцијама у Народној Републици Кини.
Министарка пољопривреде, шумарства и водопривреде Р. Србије Јелена Танасковић посетила је НР Кину од 14. до 17. маја о.г, ради учешћа на Трећем сајму Кина-ЦИЕЗ и Шестом дијалогу о царинама, инспекцији и карантину Кина-ЦИЕЗ у Нингбоу.
У оквиру учешћа Р. Србије на Трећем Сајму Кина-ЦИЕЗ у Нингбоу, где је делегацију Р. Србије предводила министарка пољопривреде, шумарства и водопривреде Ј. Танасковић, представници Амбасаде Р. Србије су учествовали у пратећим активностима у оквиру поменутог Сајма.
Годишњница НАТО бомбардовања Амбасаде НР Кине у Београду
Амбасадор Републике Србије у Народној Републици Кини Маја Стефановић предала је акредитивна писма председнику НР Кине Си Ђинпингу
Министар унутрашње и спољне трговине Томислав Момировић боравио је у званичној посети НР Кини у периоду од 9. до 12. априла ове године
ОДЛУКE О РАСПИСИВАЊУ КОНКУРСА ЗА СУФИНАНСИРАЊЕ ПРОЈЕКАТА КОЈИ ДОПРИНОСЕ ОЧУВАЊУ И ЈАЧАЊУ ВЕЗА МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И СРБА У РЕГИОНУ И МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И ДИЈАСПОРЕ
Амбасада Републике Србије у Народној Републици Кини учествовала је на отварању Међународног уметничког сајма у Нанђингу (НАФИ 2022).
Ер Србија поново покренула директну линију између Србије и Кине
Обраћање ППВ и МСП Дачића на 8. симпозијуму тинк тенкова Кина - ЦИЕЗ
Састанак са представницима компаније HBIS Смедерево
Говор министра спољних послова Николе Селаковића на седници СБ УН поводом извештаја о раду УНМИК
Србију и Кину везује поштовање вредности слободарског света
Селаковић: Интензивна дипломатска активност у Њујорку, афирмисали смо нашу политику
Обраћање председника Републике Србије Александра Вучића на генералној дебати 77. заседања Генералне скупштине Уједињених нација
Председник Вучић разговарао са министром спољних послова Кине Ванг Јием
Учешће амбасадора Маје Стефановић на 4. Међународном форуму Ваздушног пута свиле под називом „Дигитализација и развој са ниским садржајем угљеника – нове покретачке снаге индустријске надоградње Ваздушног пута свиле“
Амбасадор Маја Стефановић и економска саветница Миланка Стојаковић на 22. Mеђународном кинеском сајму инвестиција и трговинe 2022 (22nd China International Fair of Investment and Trade 2022 – CIFIT) одржаном од 6. до 10. септембра у провинцији Фуђиен.
Амбасадор М. Стефановић нови ротирајући председника магазина Lookwe
Селаковић разговарао са министром иностраних послова Кине
Честитка председника НР Кине
Споразум о међусобном признању и замени возачких дозвола - уручење возачких дозвола српским држављанима у Пекингу
Пријављивање за гласање у иностранству до 12. марта
ПАРЛАМЕНТАРНИ И ПРЕДСЕДНИЧКИ ИЗБОРИ У РЕПУБЛИЦИ СРБИЈИ 03. АПРИЛА 2022. ГОДИНЕ
ПРИВРЕМЕНА СПРЕЧЕНОСТ ЗА РАД ГК РС У ШАНГАЈУ
Рођенданска честитка председника Народне Републике Кине председнику Републике Србије
Отворена Комора кинеских компанија у Србији
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УПИС У БИРАЧКИ СПИСАК ЗА ГЛАСАЊЕ У ИНОСТРАНСТВУ
Пријављивање за гласање у иностранству до 12. марта
Вучић: Славећи Сретење шаљемо поруку да желимо слободну, јаку и модерну Србију
Писмо-честитка председника Народне Републике Кине
Министар Селаковић примио честитку министра спољних послова Кине за Дан државности
Београд добија Центар за четврту индустријску револуцију
Споразум са НР Кином значи даље јачање српске привреде
Састанак са председником Народне Републике Кине
Селаковић разговарао са амбасадорком Кине
РЕФЕРЕНДУМ: ГЛАСАЊЕ У ИНОСТРАНСТВУ
РЕПУБЛИЧКИ РЕФЕРЕНДУМ О ПОТВРЂИВАЊУ АКТА О ПРОМЕНИ УСТАВА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
Председник Вучић присуствовао церемонији обележавања почетка радова на деоници Нови Сад-Келебија
ОДЛУКА О ДОДЕЛИ НАЦИОНАЛНИХ ПРИЗНАЊА ЗА ИЗУЗЕТАН ДОПРИНОС, РЕЗУЛТАТЕ И ЗАСЛУГЕ У ОБЛАСТИ ОСТВАРИВАЊА САРАДЊЕ И ЈАЧАЊА ВЕЗА МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И ДИЈАСПОРЕ, КАО И МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ СРБИЈЕ У РЕГИОНУ
Састанак председника Вучића са представницима кинеске грађевинске компаније “Power Construction Corporation of China Limited”
Важна улога Унеска за очување српске баштине на Космету
Обраћање председника Републике Србије на конференцији Уједињених нација о климатским променама COP26 одржаној у Глазгову
Састанак председника Србије са државним саветником и министром спољних послова Народне Републике Кине
Челично пријатељство и стратешко партнерство Србије и Кине
Односи Србије и Кине достигли нови ниво
Селаковић пред СБУН: Дијалог и примена постигнутих договора једини прави пут за решавање отворених питања
Састанак на високом нивоу посвећен обележавању 60. годишњице Покрета несврстаних земаља
ОДЛУКА О СУФИНАНСИРАЊУ ПРОЈЕКАТА КОЈИ СВОЈИМ КВАЛТЕТОМ ДОПРИНОСЕ ОЧУВАЊУ И ЈАЧАЊУ ВЕЗА МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И СРБА У РЕГИОНУ И МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И ДИЈАСПОРЕ
Селаковић упутио честитку поводом Дана оснивања Народне Републике Кине
Велика подршка НР Кине Републици Србији
Одлука о суфинансирању пројеката који доприносе очувању и јачању веза матичне државе и дијаспоре
Одлука о суфинансирању пројеката који доприносе очувању и јачању веза матичне државе и дијаспоре
Телефонски разговор председника Вучића са генералним секретаром НАТО
Селаковић у Њујорку са 28 шефова дипломатије о економским успесима Србије и ситуацији на КиМ
Приштина озбиљно угрозила мир и регионалну стабилност
Србија и Монголија потписале Споразум о трговинској и економској сарадњи
Председница Владе Брнабић на Глобалном Ковид-19 самиту у организацији Беле куће
Форум Кина-ЦИЕЗ о сардњи у издаваштву
Обележавање Дана српског јединства, слободе и националне заставе
Учешће отправника послова Ивана Кандијаша на Кинеском међународном сајму за инвестиције и трговину у Сјамену
ЗАШТИТА ИМОВИНСКИХ ПРАВА СРБА У ФЕДЕРАЦИЈИ БиХ
Председник Вучић присуствоваo церемонији полагања камена темељца за изградњу фабрике за производњу вакцина кинеске компаније "Синофарм"
Отправник послова Амбасаде Србије у Пекингу Иван Кандијаш учествовао је на Кинеској конвенцији о Е-трговини 2021. која се одржава у Пекингу, у оквиру Кинеског међународног сајма за трговину у услугама (CIFITS).
Селаковић: Изложба „Несврстани свет“ увод у обележавање 60 година Покрета несвртаних земаља
Састанак са делегацијом компаније „Shandong Hi-Speed Group“
ПРИМЕНА ON LINE АПЛИКАЦИЈЕ ЗА ПОДНОШЕЊЕ ЗАХТЕВА ЗА ВИЗУ ТИПА Д
Обележавање Дана сећања на све страдале и прогнане Србе у оружаној акцији „Олуја“
ПРЕДЛОГ ЗА ДОДЕЛУНАЦИОНАЛНОГ ПРИЗНАЊА „ МАЈКА СРБИЈА“
KOНКУРСИ ЗА СУФИНАНСИРАЊЕ ПРОЈЕКАТА КОЈИ ДОПРИНОСЕ ОЧУВАЊУ И ЈАЧАЊУ ВЕЗА МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И ДИЈАСПОРЕ И МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И СРБА У РЕГИОНУ
Председник Вучић: Одлучили смо - наш циљ је ЕУ, али је Кина важан партнер
Телеграм саучешћа шефу кинеске дипломатије
Србија остварила велики успех у области дигитализације
Селаковић позвао представнике чланица ПНЗ да се у октобру окупе у Београду
Изградња фабрике за „Синофарм“ вакцине до краја године
Министар Селаковић честитао шефу кинеске дипломатије 100. годишњицу КПК
Телефонски разговор са председником НР Кине
Састанак председника Вучића са амбасадорком НР Кине
Обраћање председника Републике Србије на седници Савета безбедности Уједињених нација
Састанак председника Вучића са делегацијом компаније „Shandong Hi-Speed Group“ и амбасадорком НР Кине
Селаковић: Србија и Кина поносне на своје челично пријатељство
Селаковић: Опредељени смо за очување традиционалног пријатељства Србије и Кине
Србији до сада испоручено 4,2 милиона доза вакцине „Синофарм“
ПОЧЕТАК ПРИМЕНЕ ON LINE AПЛИКАЦИЈЕ ЗА ПОДНОШЕЊЕ ЗАХТЕВА ЗА ВИЗЕ Д ЗА ЛИЦА КОЈА ДОЛАЗЕ У СРБИЈУ ЗБОГ ЗАПОШЉАВАЊА
Селаковић: Србија поносна на традиционално пријатељство са Кином
Министар Селаковић представио нову услугу „е-Конзулат“
Састанак председника Вучића са амбасадорком НР Кине
Планирано да се до краја априла вакцинише више од 37 одсто становништва
Председник Вучић се састао путем видео линка са представницима делегације ММФ
Састанак са регионалним директором Светске здравствене организације за Европу
СЗО оценила импресивним процес имунизације у Србији
Селаковић: Политички екстремизам Албанаца на КиМ све јачи
Селаковић: Приштина истрајава у кампањи мржње према српском народу
У Србију стигло пола милиона доза вакцина „Синофарм“
ВАКЦИНИСАЊЕ ДРЖАВЉАНА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ НА БОРАВКУ У НР КИНИ
Састанак са министром одбране НР Кине
Обележавање Дана сећања на страдале у НАТО агресији
Потписан Уговор о куповини вакцина компаније Синофарм
РЕПУБЛИКА СРБИЈА У МЕСЕЦУ ФРАНКОФОНИЈЕ
Обележавање Дана сећања на 17. март 2004. године - Погром на Косову и Метохији
Састанак са амбасадорком Народне Републике Кине
Селаковић: Борба против свих облика криминала приоритет Владе Србије
Вучић: Невероватни помаци у сарадњи са Кином, извоз повећан чак 15 пута
Митрополит загребачко-љубљански Порфирије изабран за Патријарха српског
Дан државности Републике Србије 15. фебруар
Честитка председника НР Кине поводом Дана државности Републике Србије
У Србију стигло још 500.000 кинеских вакцина против вируса корона
Самит Кине и 17 земаља Централне и Источне Европе
Вучић: Србија спремна за дијалог о КиМ, али неће бити понижавана
Писмо председника НР Кине Си Ђинпинга
Састанак са амбасадорком НР Кине
Селаковић и Гујон честитали Савиндан
Селаковић за Политику: Година подмлађивања српске дипломатије
ДОПУНЕ УПУТСТВА О НАЧИНУ ПРИМЕНЕ ОГРАНИЧЕЊА УЛАСКА У РЕПУБЛИКУ СРБИЈУ ЛИЦИМА КОЈА ДОЛАЗЕ ИЗ ДРЖАВА ЗАХВАЋЕНИХ ЕПИДЕМИЈОМ ЗАРАЗНЕ БОЛЕСТИ COVID-19
Председник Вучић дочекао на аеродрому милион доза кинеских вакцина
Вучић: Србија по расту прва у Европи
Министар Селаковић разговарао са амбасадорком Кине
3.1.2021.Сваки Србин у дијаспори потенцијални лобиста
2.1.2021. Селаковић: Ове године нови амбасадори, али циљеви исти
31.12.2020. - Новогодишња видео-честитка Министарства спољних послова Републике Србије
29.12.2020. Вучић: Србија остаје на курсу победничке политике стабилности
Посета професора и лектора Катедре за српски језик Амбасади Републике Србије
Председница Владе Србије прва европска премијерка која је примила антиковид вакцину
САОПШТЕЊЕ МИНИСТАРСТВА СПОЉНИХ ПОСЛОВА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
ДЕСЕТА КОНФЕРЕНЦИЈА НОВИНАРА И МЕДИЈА ДИЈАСПОРЕ И СРБА У РЕГИОНУ
ОБАВЕЗАН PCR ТЕСТ ПРИЛИКОМ УЛАСКА У СРБИЈУ
САОПШТЕЊЕ МИНИСТАРСТВА СПОЉНИХ ПОСЛОВА
Књига жалости поводом смрти патријарха Иринеја
Обавештење о путовању држављана Р. Србије у НР Кину
Опроштајни ручак амбасадора Милана Бачевића у кинеском Министарству спољних послова
ОБАВЕШТЕЊЕ О МЕРАМА УЛАСКА У ДРЖАВЕ И РЕГИЈЕ КОЈЕ ПОКРИВА АМБАСАДА РС У ПЕКИНГУ
КОНКУРСИ ЗА СУФИНАНСИРАЊЕ ПРОЈЕКТА КОЈИ СВОЈИМ КВАЛИТЕТОМ ДОПРИНОСЕ ОЧУВАЊУ И ЈАЧАЊУ ВЕЗА МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И ДИЈАСПОРЕ И МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И СРБА У РЕГИОНУ – 09.07.2020.
ОБАВЕШТЕЊЕ О ОРГАНИЗАЦИЈИ ЛЕТА СА БУГАРСКИМ ПРЕВОЗНИКОМ
ПРИМЕНА ОДЛУКЕ ВЛАДЕ РС О ПРЕСТАНКУ ВАЖЕЊА ОДЛУКЕ О ЗАТВАРАЊУ СВИХ ГРАНИНИХ ПРЕЛАЗА ЗА УЛАЗАК У РЕПУБЛИКУ СРБИЈУ
Конкурси за суфинансирање пројеката који својим квалитетом доприносе очувању и јачању веза матичне државе и дијаспоре и матичне државе и Срба у региону
ВАЖНО УПОЗОРЕЊЕ – ЛАЖАН САЈТ ЗА ПРИЈАВУ ЗА ГЛАСАЊЕ ИЗ ИНОСТРАНСТВА
ОБАВЕШТЕЊЕ О АКТУЕЛНОМ РЕЖИМУ УЛАСКА ДОМАЋИХ И СТРАНИХ ДРЖАВЉАНА У РЕПУБЛИКУ СРБИЈУ
ИЗБОРИ ЗА НАРОДНЕ ПОСЛАНИКЕ -Наставак спровођења изборних радњи-
РЕПАТРИЈАЦИЈА ДРЖАВЉАНА Р. СРБИЈЕ ИЗ ИНОСТРАНСТВА АУТОБУСКИМ ПРЕВОЗОМ
Донације асоцијација кинеске дијаспоре и предузећа Србији
ЕВАКУАЦИЈА ДРЖАВЉАНА Р. СРБИЈЕ ИЗ ИНОСТРАНСТВА
EВАКУАЦИЈА НАШИХ ДРЖАВЉАНА И ДОЛАЗАК У Р. СРБИЈУ
Донација медицинског материјала одбрамбене индустрије Н.Р.Кине Р. Србији
О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
САОПШТЕЊЕ
Кинеска помоћ Србији
О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
O Б А В Е Ш Т Е Њ Е
O Б А В Е Ш Т Е Њ Е
O Б А В Е Ш Т Е Њ Е
O Б А В Е Ш Т Е Њ Е
O Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Препорука држављанима Републике Србије који бораве у иностранству
О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
„Србија и Кина су браћа у тешким временима“ – интервју амбасадора М. Бачевића за Home and Abroad News Press
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УПИС У БИРАЧКИ СПИСАК ЗА ГЛАСАЊЕ У ИНОСТРАНСТВУ
Посета првог потпредседника Владе и министра спољних послова Р. Србије Ивице Дачића НР Кини 26-28. фебруара 2020. године
Интервју амбасадора М. Бачевића Кинеском међународном радију поводом епидемије коронавируса
ОБАВЕШТЕЊЕ - Боравак и путовања наших држављана у Кини у периоду превенције и контроле епидемије изазване новим коронaвирусом
САОПШТЕЊЕ
Нови коронавирус
Конкурси за суфинансирање пројеката који својим квалитетом доприносе очувању и јачању веза матичне државе и дијаспоре и матичне државе и Срба у региону
Хуманитарна изложба супруга амбасадора „Разнобојни свет“
Финансијски водич за повратнике
Учешће амбасадора М. Бачевића на презентацији Ћингхаи провинције у организацији кинеског МИП
Посета председнице Владе Р. Србије Ане Брнабић НР Кини
Перспективе сарадње Србије и Хунан провинције – разговор амбасадора Бачевића и МИП НР Кине Ванг Јиа
Информисање о расподели средстава за суфинансирање пројеката
„Боје света“ – хуманитарна изложба супруга амбасадора
Иницијатива „Појаса и пута“ долази у право време – интервју амбасадора М. Бачевића
Кинеска продуцентска откупила ауторска права за римејк филмова „Мост“ и „Валтер“
Обележен Дан државности
КОНКУРСИ ЗА ДИЈАСПОРУ
Амбасадор Милан Бачевић у посети граду Ђилин
Посета амбасадора Милана Бачевића Харбину
Амбасадорова честитка поводом Кинеске нове године
10. Конференција српске медицинске дијаспоре у Београду 20-22. јуна 2019.
Одлука Владе РС о укидању виза за улазак у Р. Србију за држављане Федерације Св. Китс и Невис и Републике Палау
У ПЕКИНГУ ОТВОРЕН СРПСКИ КУЛТУРНИ ЦЕНТАР – ИВО АНДРИЋ
НАБАВКА УСЛУГА ОРГАНИЗАЦИЈЕ ДОГАЂАЈА И ПРОМОЦИЈЕ НАСТУПА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ НА КИНЕСКОМ МЕЂУНАРОДНОМ УВОЗНОМ САЈМУ У ШАНГАЈУ, НР КИНА
Филмско поподне са студентима српског језика са универзитета у Пекингу
Министар просвете Србије посетио Кину
ПОЗИВ ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПОНУДЕ за израду главног - извођачког пројекта и извођење грађевинских радова на концептуалној адаптацији и привођењу намени објекта за потребе Културног центра Републике Србије у Пекингу
ПОЗИВ ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПОНУДЕ за израду главног - извођачког пројекта и извођење грађевинских радова на концептуалној адаптацији и привођењу намени објекта за потребе Културног центра Републике Србије у Пекингу
Суфинансирање пројеката који доприносе очувању и јачању веза матичне државе и дијаспоре и матичне државе и Срба у региону
Информација о новој платформи Радио-телевизије Србије
ОДЛУКА О ОБУСТАВИ ПОСТУПКА у поступку набавке радова велике вредности
Одлука Владе Ст. Винсента и Гренадина о укидању виза за држављане Р. Србије, носиоце свих пасоша
ПОЗИВ ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПОНУДЕ
Одлука о укидању виза за држављане Комонвелта Бахами, Барбадоса, Јамајке, Светог Винсента и Гренадини, Републике Парагвај и Републике Колумбија, носиоце свих пасоша
Споразум између Владе Р.Србије и Владе Р. Гватемале о укидању виза за носиоце дипломатских и службених пасоша - ступање на снагу
CCTV серијал о Србији
Легенда светског фудбала поново у Кини
Награда за најбољи сајамски наступ Амбасади Р. Србије на Другој културној изложби земаља дуж „Појаса и пута“
„Валтер“ за сва времена - Биографија српског глумца „Бата још овај пут“ представљена на Пекиншком сајму књига
Одлука Владе Републике Србије о укидању виза за држављане Републике Суринам, носиоце свих пасоша
Одлука Владе Републике Србије о укидању виза за држављане Републике Гвинеје Бисао, носиоце свих пасоша
ОДЛУКА ИСЛАМСКЕ РЕПУБЛИКЕ ИРАН О УКИДАЊУ ВИЗА ЗА ДРЖАВЉАНЕ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ, НОСИОЦЕ ОБИЧНИХ ПАСОША
Одлука о укидању виза за улазак у Републику Србију за држављане Републике Индонезије, носиоце обичних пасоша
Позив за дијаспору за форум напредних техонологија у Нишу
Гостовање Народног позоришта у Пекингу
ИЗЛОЖБА СЛИКА СУПРУГА ИНОСТРАНИХ АМБАСАДОРА У ПЕКИНГУ
Споразум између Владе Републике Србије и Владе Народне Републике Кине о међусобном укидању виза за носиоце обичних пасоша
ПРВИ ПОТПРЕДСЕДНИК ВЛАДЕ СРБИЈЕ И МИНИСТАР СПОЉНИХ ПОСЛОВА ИВИЦА ДАЧИЋ ПОСЕТИО КИНУ
ПОЧЕЛИ РАЗГОВОРИ О СПОРАЗУМУ О СОЦИЈАЛНОЈ СИГУРНОСТИ СРБИЈЕ И КИНЕ
СРБИЈА И МОНГОЛИЈА ОБЕЛЕЖИЛЕ 60-ГОДИШЊИЦУ ОД УСПОСТАВЉАЊА ДИПЛОМАТСКИХ ОДНОСА
Посета студената кинеског језика из Србије
Државна посета председника НР Кине Си Ђинпинга Р. Србији
Трећи састанак локалних лидера КИНА – ЦИЕЗ
Интервју амбасадора М. Бачевића за лист China Daily
Сарадња Србије и Кине у области културе – сусрет министара
Другa министарска конференција о унапређењу економске сарадње и трговине и сајам Кина - ЦИЕЗ
Форум културних и креативних индустрија Кине и 16 земаља Централне и Источне Европе у Београду
Посета министра унутрашњих послова Р. Србије Н. Стефановића НР Кини
Конкурс за финансирање или суфинансирање проjеката у области културних делатности Срба у иностранству у 2016. години
Споразум о укидању виза за носиоце дипломатских и службених пасоша између Владе Републике Србије и Владе Грузије
У Амбасади одржана новогодишња приредба
Учешће председника Владе Републике Србије на Четвртом састанку шефова влада Кине и Централне и Источне Европе у Суџоу 24. и 25. новембра 2015.г. и билатерална званична посета НР Кини 26. новембра о.г.
Предаја акредитивних писама амбасадора Р. Србије М. Бачевића председнику Президијума Врховне народне скупштине ДНР Кореје Ким Јонг Наму
Предаја акредитивних писама амбасадора Р. Србије М. Бачевића председнику ИР Пакистан М. Хусаину
Посета делегације Града Београда Пекингу
Why Kosovo is ineligible for membership in UNESCO?
Допунска школа на српском језику у Пекингу
Акција прикупљања хуманитарне помоћи за прихват избеглица у Републику Србију
Бициклиста Драган Шибалић у Кини
Посета председника Републике Србије Томислава Николића Народној Републици Кини, 30. августа - 3.септембра 2015. године
Гостовање ЈДП у Пекингу
Посета групе деце-новинара Амбасади
Семинар за представнике земаља ЦИЕ у Кинеској академији друштвених наука
Пети састанак националних координатора за сарадњу између Кине и земаља Централне и Источне Европе
Укидање виза за грађане Катара, Кувајта, Омана и Бахреина
Посета Амбасади групе ђака из пекиншких основних школа
Посета делегације Београдске пословне школе НР Кини
Учешће Амбасаде Србије на дипломатском кошаркашком турниру у Пекингу
„Пошта Србије“ - услуга преноса новца са иностранством
Посета кинеских студената српског језика Амбасади Р. Србије у Пекингу
Конкурс за избор хонорарних наставника за остваривање образовно-васпитног рада на српском језику у иностранству
Рачун за уплату помоћи Србији
Донација рачунарске опреме
Посета Србији делегације региона Хебеи
Сусрет амбасадора Милана Бачевића са Ђијанг Ћи, заменицом генералног директора Бироа за сервисирање страних дипломатских мисија
Ауторски текст амбасадора М. Бачевића у часопису „China Investment“
Прослава Дана Светог Саве
Посета амбасадора М. Бачевића пекиншком седишту компаније TBEA
Сусрет амбасадора М. Бачевића са представницима Сектора за европске послове Министарства трговине НР Кине
Предаја акредитивних писама амбасадора Р. Србије М. Бачевића председнику НР Кине Си Ђинпингу
Сусрета амбасадора М. Бачевића са представницима „Српско-кинеског пословног клуба“
Излагање амбасадора М. Бачевића на новогодишњем форуму о кинеским инвестицијама у иностранству
Посета амбасадора М. Бачевића Шангају
Посета Србији делегације Националне комисије за реорфме и развој НР Кине
Посета амбасадора М. Бачевића истраживачком центру компаније Хуавеј
Посета амбасадора М. Бачевића компанији Геџоуба
У Амбасади одржана новогодишња приредба
Презентација пројекта „Канал Морава“
Посета амбасадора М. Бачевића компанији China Coal Technology and Engineering Group (CCTEG)
Посета делегације МО РС и ВС на челу са министром Б. Гашићем НР Кини
Укидање виза лицима која поседују Шенген визу, визу Велике Британије и осталих држава чланица Европске уније или визу САД
Посета министра културе и информисања Р. Србије Ивана Тасовца НР Кини
Учешће проф. др Драгане Митровић на Форуму о Кини и Централној и Источној Европи у Пекингу
Допунска школа на српском језику у Пекингу
Посета потпредседника BFSU Амбасади Р. Србије у Пекингу
Отворено првенство Кине у тенису „China Open 2014“
Посета делегације Удружења новинара Србије НР Кини
Егзибициони хуманитарни тениски меч Н. Ђоковића у Пекингу
Други дијалог о образовној политици између Кине и земаља ЦИЕ
Посета председника Владе Р. Србије Александра Вучића Народној Републици Кини, 9-12. септембра 2014.
II Летње олимпијске игре младих, Нанђинг 2014.
Владислав Бајац добитник кинеске државне књижевне награде
Посета студената из Р. Србије НР Кини у организацији компаније Huawei
Професор флауте Љубиша Јовановић одржао концерт у Пекингу
Посета саветника председника Владе Р. Србије за спољну политику Ђерђа Матковића НР Кини
ВИЗНИ РЕЖИМ ИЗМЕЂУ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ И МОНГОЛИЈЕ
Одржавање Министарске конференције о унапређењу економске сарадње и трговине Кине и земаља ЦИЕ и Сајма робе широке потрошње у Нингбоу
Први састанак на високом нивоу између радних група Србије, Кине и Мађарске о пројекту модернизације железнице Београд-Будимпешта
Хуманитарна акција у клубу „Инк“ у Пекингу
Поплаве у Србији - сусрет са представницима кинеских медија
СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ О ПОПЛАВАМА НАЛАЗЕ СЕ НА ИНТЕРНЕТ СТРАНИЦИ МИНИСТАРСТВА СПОЉНИХ ПОСЛОВА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
Посета кинеских студената српског језика Амбасади Р. Србије у Пекингу
Хуманитарна помоћ Удружења Србија и пријатељи
Отварање Књиге жалости у Амбасади Републике Србије у НР Кини
МСП Р. Србије формирало Кризни штаб за прикупљање хуманитарне помоћи и донација из иностранства
Преговори између представника Р. Србије и НР Кине о закључењу Споразума о ваздушном саобраћају
Посета министра рударства и енергетике Р. Србије Александра Антића НР Кини и учешће на Трећем састанку националних координатора за сарадњу између Кине и земаља ЦИЕ
Сарадња између „Заставе“ и кинеских произвођача саобраћајних возила
Учешће филма „Кругови“ на Пекиншком међународном филмском фестивалу
Посета делегације новинара из земаља ЦИЕ Кини
Бициклисткиња Снежана Радојичић у Кини
Фудбалски турнир франкофоније у Пекингу
Обележавање десетогодишњице погрома српског и неалбанског становништва на КиМ
Састанак трилатералне радне групе Србије, Кине и Мађарске поводом модернизације пруге Београд-Будимпешта
Делегација Клиничког центра Србије у посети НР Кини
Визне олакшице за држављане Републике Србије
Гостовање aнсамбла „Фрула“ у Кини
Посета делегације Групе „Застава возила“ НР Кини
Пријем у Амбасади поводом Дана државности и Дана Војске Србије
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УПИС У БИРАЧКИ СПИСАК ЗА ГЛАСАЊЕ У ИНОСТРАНСТВУ
Сервис за брзе одговоре Канцеларије за сарадњу са дијаспором и Србима у региону
Посета НР Кини делегације Министарства енергетике, развоја и заштите животне средине Р. Србије и ТЕ-КО Костолац
Посета o. послова a. i. Амбасаде Р. Србије у НР Кини Харбин нормал универзитету
Новогодишња приредба
Симпозијум think-tank-ова између Кине и земаља ЦИЕ
Стручна пракса
Састанак о пољопривредној сарадњи између Кине и земаља ЦИЕ
Презентација инвестиционих могућности у Србији
Самит премијера Кина-ЦИЕ у Букурешту
Посета МИП Монголије Л. Болда Р. Србији
Гостовање српског хора „Viva Vox“ у Пекингу
Посета министра М. Бачевића НР Кини
Први међународни форум о културној интеграцији између Истока и Запада
Форум између Кине и земаља Централне и Источне Европе за младе политичке лидере
Одржан „Милу куп 2013“
Састанак МСП Р. Србије Ивана Мркића са ЗМИП НР Кине Сунг Таом
Егзибициони хуманитарни меч Новак Ђоковић – Ли На
Допунска школа на српском језику
Хуманитарни егзибициони меч између Новака Ђоковића и Ли На
Посета председника Републике Србије Томислава Николића Народној Републици Кини, 25-29. августа 2013. године
Посета Амбасади ученика из Србије
Филм „Монтевидео, Бог те видео“ емитован на CCTV-6
Посета заменика министра пољопривреде НР Кине Србији
Форум локалних лидера између Кине и земаља ЦИЕ
Друго заседање Мешовитог комитета за научну и технолошку сарадњу између Републике Србије и НР Кине
Дани српског филма у Кини
Посета министра грађевинарства и урбанизма Р. Србије В. Илића НР Кини
Посета кинеских студената српског језика Амбасади Р. Србије у Пекингу
Посета министра културе и информисања Р. Србије Б. Петковића НР Кини
Дипломатски фудбалски турнир
Изложба слика сликара из Ковачице
Учешће МСП И. Мркића на 7. Министарској конференцији Заједнице демократија у Улан Батору, 27-29. априла 2013. године
Четврти кинеско-европски форум политичких партија
Посета државног секретара Министарства спољних послова Републике Србије Вере Маврић НР Кини (18-21. априла 2013) и редовне политичке консултације
У Амбасади Р. Србије у Пекингу уручена висока државна одликовања амбасадорима НР Кине Њ. Е. г. Ли Гуобангу и Њ. Е. г. Веи Ђингхуу
Извођење опере „Отело“ у Пекингу
Представљање Србије на међународном сајму туризма у Пекингу
Одржавање Боао форума за Азију
Посета представника Амбасаде Катедри за српски језик на Пекиншком универзитету за студије страних језика
Обележавање девете годишњице погрома Срба и неалбанског становништва на Косову и Метохији 17. марта 2004. године
Обележавања месеца Франкофоније у Кини
Кинески међународни радио о односима Кине и Србије
Визе за држављане НР Кине - носиоце путне исправе САР Макао
Одржане политичке консултације између Р. Србије и Монголије
Пријем у Амбасади поводом Дана државности и Дана Војске Србије
У Амбасади одржана Светосавска приредба
Министар ПРРПП М. Бачевић посетио НР Кину
ОБАВЕШТЕЊЕ О БИОМЕТРИЈСКИМ ПУТНИМ ИСПРАВАМА
У Амбасади одржана новогодишња приредба
Посета делегације владе АП Војводине кинеској провинцији Гуангдунг
Амбасада Србије победник дипломатског кошаркашког турнира у Пекингу
Н. Ђоковић освојио „China Open“
Екипа „Милу Старс“ победник „Милу купа 2012“
Учешће министра Обрадовића на Оснивачкој конференцији Секретаријата за сарадњу између НР Кине и земаља Централне и Источне Европе
Посета министра В. Јеремића Кини
Фестивал савременог кинеског филма у Србији
Завршетак школске године у за српске ђаке у Пекингу
16. дипломатски фудбалски куп
Представљање Србије на сајму туризма у Пекингу
Архива вести